Każdy z nas ma swój gust i każdy z nas lubi co innego, dlatego zakup perfum na prezent zawsze wiąże się z ryzykiem, że zapach nie spodoba się obdarowanemu. Jak zatem zmniejszyć ryzyko wstydu związanego z niepożądanym prezentem? Sposobów jest kilka, możemy nabyć zapach najbardziej neutralny, który z pewnością nie będzie drażnił drugiej osoby, bądź zasięgnąć informacji, które perfumy lubi nasz solenizant.

Zwrot nietrafionego prezentu

Robiąc komuś prezent w postaci perfum należy zawsze pamiętać abyśmy nabywali towar w sklepie, w którym będziemy mogli dokonać zwrotu lub wymienić produkt na inny. Jest to niezwykle ważne, gdyż wtedy zapewniamy sobie możliwość naprawienia błędu w postaci podarowania perfum dla mężczyzn o zapachu nieodpowiadającym osobie obdarowanej. Z naszych informacji wynika, że większość topowych perfumerii pozwala na zwrot nieuszkodzonego i nieużywanego produktu, więc kupując drogi prezent typu: perfumy Salvador Dali, warto zapytać o możliwość zwrotu lub wymiany.

Perfumy z niższej półki

Jeżeli nie możemy pozwolić sobie na wydatek rzędu kilkuset złotych, polecamy zakup tańszych perfum, mniej znanych marek, które równie pięknie pachną. Należy jednak pamiętać, że powyższe produkty nie odznaczają się prestiżem, który zarezerwowany jest dla najsłynniejszych producentów. Jeżeli nie zależy nam na marce zapachu, gorąco polecamy rozejrzeć się po mniejszych sklepikach, gdzie miła Pani z pewnością doradzi nam zapach o podobnej woni do znanych produktów.